Rány a zranění - vnitřně Kingvet (odstraňuje patologický zánět a otok, působí proti rozšíření bakteriální infekce, urychluje hojení ran) současně s Imunovetem který je možné použít přímo do rány (působí jako přírodní antibiotikum, působí na překrytí rány vazivem a způsobuje stáhnutí okrajů rány k sobě, minimalizuje jizvy, snižuje horečku). V případě hnisavých infekcí je možné použít vnitřně i přímo do rány Cytovet spolu s Imunovetem.

 
Zhmoždění a namožení svalů - Kingvet (zlepšuje metabolismus svaloviny), Skelevet (dodává svalovině nezbytné množství snadno využitelného vápníků a hořčíku, působí protizánětlivě, spolu s Kingvetem urychluje odbourávání kyseliny mléčné ve svalovině), Korovet (proti křečím a zánětu svalů - na dotyk teplé vyzařování), Fytovet (působí proti křečím, protože ovlivňuje přenos vzruchů z nervů na svaly - ovlivňuje nervosvalovou ploténku, má protizánětlivé účinky).

Zhmoždění a namožení šlach - Kingvet
(eliminuje zánět), v případě výrazného otoku a postižení šlachové pochvy Renovet. Protizánětlivě působí Skelevet.

Prevence před operačním zákrokem - Kingvet (snižuje vnímavost k infekci, posiluje hojivé pochody v ráně). Prevence kapilárního krvácení - Korovet.
Ošetření po operaci - pokračovat v podávání Kingvetu, na zastavení krvácení a lepší uzavření rány Imunosan. Při operaci kostí a také proti zánětu Skelevet.

Únava a neochota k pohybu po fyzické zátěži - Kingvet a Fytovet nebo Skelevet.

Ve všech výše uvedených případech není nutné podávat celé dva až tři týdny. Postačuje 7 denní aplikace nebo podle potřeby. Na minimalizaci jizvy je nutné podávat Imunovet až do úplného vyhojení.