Virové infekce - v počátečních stádiích infekce podávejte Virovet (zlepšuje tvorbu specifických protilátek, aktivuje T i B-lymfocyty, zvyšuje obranyschponost sliznic.) a Grepofyt (v kombinaci s koncentrátem zesiluje antimikrobiální účinky. Pozor! Je ve velkých dávkách toxický a toxicita nebyla stanovena pro kočky a studenokrevné obratlovce. Proto nelze doporučit pro uvedené skupiny, tj. pro kočky, kunovité šelmy, hady, ještěry, želvy a ryby. U těchto skupin nahraďte Grepofyt Imunovetem. Imunovet je vhodnější i na eliminaci horečky. Pro ostatní skupiny zvířata je toxicita Grepofytu zanedbatelná, tj. při desetinásobném překročení doporučené dávky se projeví pouze zažívací potíže.). V jarním období je vhodné nahradit Virovet Etovetem. V pokročilých stádiích infekce a pro rekonvalescenci je nejvhodnější Imunovet. Při tracheálním kašli (jako když se řeže prkno pilou) poslouží jak Imunovet, tak Flavocel (téměř 100% levotočivá podoba vitaminu C spolu s flavonoidy zvyšuje pH, tj. snižuje kyselost tkání a působí na zrychlenou regeneraci sliznice průdušek).
Virové infekce postihující červené nebo bílé krvinky (např. panleukopenie koček) - Virovet a Korovet (působí na krvetvorbu a posilují buněčnou imunitu, eliminují zánět).

Bakteriální infekce
- univerzálně je možné použít Kingvet spolu s Grepofytem pro první období infekce (7 až 10 dní). V případě dlouhotrvající anebo příliš vysoké horečky a při déletrvající infekci (nad 7 dní) nahraďte grepofyt Imunovetem. V případě angíny a postižení ledvin nahraďte Kingvet Renovetem. Pro kašel a rekonvalescenci je možné použít opět Flavocel a Imunovet.

Chronická bronchitida - Kingvet, který regeneruje řasinkový epitel průdušek, rozpouští hleny. Pokud je přítomná horečka je nezbytné doplnit podávání Imunovetu.

Infekce močové a pohlavního aparátu - Renovet v případě ledvin, je zde nebezpečí reverzní reakce, tj. dočasného zhoršení zdravotního stavu, proto je vhodné nejdříve pročistit organismus od zatěžujících toxinů a metabolitů Regavetem Podávejte minimálně 1 týden, pak alespoň 4 dny přestávka a pak teprve nasadit Renovet. Nikdy nepodávejte Regavet spolu s Renovetem nebo Kingvetem současně!!! V případě infekcí dělohy a porodních nebo močových cest je vhodnější Kingvet opět po přípravě Regavetem. Při horečce a v rekonvalescenci podávejte navíc Imunovet, v rekonvalescenci bude vhodný také Flavocel.

Kožní infekce - bez ohledu na původ (Virové, bakteriální, plísňové i kvasinkové) lze povrchově ošetřit Audivetem, při svrbění je možné ošetřit povrchově koncentrovaným Fytovetem.

Artritida při infekci - výběr preparátu podle celkových příznaků. Pokud chybí a projevuje se jen zmíněnou polyartritidou je nutné se řídit tepelným vyzařováním kloubů. Při horkých kloubech a prudkých bolestech Virovet nejlépe spolu s Imunovetem. Pokud jsou jen mírně teplé tak využijeme Kingvet, opět můžeme spolu s Imunovetem nebo Skelevetem. Pokud jsou klouby studené bude nejvhodnější Renovet ke kterému je možné po několika dnech přidat Cytovet.