Způsob a formy podávání
Šelmám kočkovitým

Nejvhodnější je podávat koncentráty - kapky na lačno. Kapky je nejlépe podávat zvířatům přímo kapátkem na jazyk. Rozevřeme tlamu a nakapeme potřebné množství na jazyk.

U citlivějších a mlsných zvířat podávejte kapky v pamlsku. Nejprve pamlsek bez kapek, první sousto většinou prověřují. Preparát podejte až ve druhém nebo i třetím pamlsku.

Imunovet podávejte stejným způsobem, ale zředěný vodou. V případě potřeby většího množství, nasajte koncentrát do injekční stříkačky (bez jehly) a vstříkněte zvířeti potřebné množství mezi zuby do tlamy. Kde je problematické podávání do tlamy lze využít jejich čistotnosti. Nakapejte koncentrát na srst nejlépe na části končetin v blízkosti trupu. Z konce končetiny totiž kočky dovedou kapky otřepat. Při následné očistě potřebné množství pozřou.

Tobolky lze podávat nejlépe zabalené v pamlsku, nebo obsah tobolky vymačkejte nebo vysypte (Cytovet, Probiovet) do krmiva a dobře promíchejte. Tobolky Cytovetu a Probiovetu lze rozdělat a jejich obsah rozmíchat v krmivu anebo (ale nutno vyzkoušet) do napájecí vody. Ostatní tobolky namočte do telé (ne horké!) vody než změknou. Pak nůžkami odstřihněte špičku anebo bodcem propíchněte a obsah vymačkejte do krmiva. Dobře promíchejte..