Způsob a formy podávání
 Hlodavcům, morčatům, zajícům a králíkům

Nejvhodnější je podávat koncentráty - kapky na lačno. Kapky je nejlépe podávat kapátkem na krmivo, do kterého se pak promícháním zapracuje. Vhodné je podat jen nezbytné množství krmiva s koncentrátem a po jeho zkonzumování teprve přidat již krmivo bez preprátu.

U mlsných zvířat podávejte kapky v pamlsku. Nejprve pamlsek bez kapek, první sousto většinou prověřují. Preparát podejte až ve druhém nebo i třetím pamlsku.
Imunovet podávejte stejným způsobem, ale zředěný vodou. Kde je problematické podávání do tlamy lze využít jejich čistotnosti. Nakapejte koncentrát na srst nejlépe na části končetin v blízkosti trupu. Z konce končetiny totiž dovedou kapky otřepat. Při následné očistě potřebné množství pozřou.
Obsah tobolky vymačkejte nebo vysypte (Cytovet, Probiovet) do krmiva a dobře promíchejte. Tobolky Cytovetu a Probiovetu lze rozdělat a jejich obsah rozmíchat v krmivu anebo (ale nutno vyzkoušet) do napájecí vody. Ostatní tobolky namočte do telé (ne horké!) vody než změknou. Pak nůžkami odstřihněte špičku anebo bodcem propíchněte a obsah vymačkejte do krmiva. Dobře promíchejte.