Je nutné všechno užívat dohromady?  V žádném případě!
V poradně je maximální verze regenerace. V žádném případě nejsou všechny doporučené preparáty povinné. Můžete si vybrat jen zubní pastu, můžete si vybrat jen čaj nebo krém. Pokud potřebujete čaj k vašim příznakům, ignorujte všechno ostatníí. Čaj, krém, zubní pastu, pomocné preparáty vybrané k vašim příznakům můžete použít jako jediné prostředky, tak i v kombinaci se vším ostatním.

Základem regenerace je vždy hlavní preparát a pokud je uvedený, pak i preparát následný po hlavním preparátu. Pokud jste již brali v posledních měsících hlavní preparát, můžete začít rovnou následným preparátem. Ale bude ku prospěchu věci, když dodržíte doporučenou kombinaci.

Hlavní preparát připravuje vaše tělo pro hlavní regeneraci, tj. většinou přímo nemusí výjimečně pomáhat. Důležitým preparátem pro vás může být ten následný. Nepodceňujte přípravu regenerace. Celková regenerace se vám podstatně zkrátí  a ve výsledku nebudete potřebovat tolik balení regeneračních prostředků. Nezapomeňte, že výsledkem poradny je předpis až na 3 měsíce. Když budete regenerovat např. ledviny, budete potřebovat užívat Renol třeba 6 měsíců (pokud jsou problémy letité, tak to většinou bývá i rok). To představuje minimálně 3 lahvičky. Pokud snížíte zátěž ledvin přípravou Regalenem, pak bude stačit po 1 balení Regalenu a pouze 1 balení Renolu. Navíc nehrozí riziko dramatické reverzní reakce a regenerace je při tomto způsobu mnohem trvalejší a je i šetrnější.

Ještě důležitá informace. Koncentráty startují přirozenou očistu a obranu těla. Proto po ukončení regenerace je vhodné udělat minimálně měsíc přestávku. Celou dobu ještě plně působí regenerační účinek koncentrátu. Když neuváženě střídáme jeden koncentrát za druhým, ukončujeme působení předchozího. Při regeneraci je potřeba trpělivost. Ozdravné pochody v našem těle potřebují čas, aby došlo k jejich kvalitnímu a trvalému posílení. Na rozdíl od léků nepotlačují příznaky, proto jejich působení nemusíte pocítit ihned. Nemusíme ani přemýšlet o tom, zda potlačení příznaků nás může uzdravit. Příznak je jen varovný signál. Potlačení příznaků je sice příjemné, ale vůbec nemusí být prospěšné našemu zdraví a kvalitnímu životu. A o ten kvalitní život nám přece jde.

Pomocné preparáty většinou bývají pro zesílení účinnost hlavního prostředku. Jsou nezbytnými stavebními kameny, ale mohou být nahrazeny kvalitní stravou, ale i to je v dnešní době obtížné.  Je možné je užívat bez větších přestávek. Při infekcích a akutních stavech budou pro vás stejně důležité, jako hlavní preparát.